KURUMSAL

Hakkımızda

Geçmişi çok daha öncesine dayanan Çakmaklar Gıda bir aile şirketidir. Çalışmalarına ticaret, inşaat, taşımacılık gibi farklı alanlarda başlamış,1975 yılından itibaren fındık sektöründe faaliyetlerini yoğunlaştırmıştır.Uzun yıllar sektöründe faaliyet göstererek, Çakmak markasıyla sektörün tanınmış bir firması haline gelmiştir.Ordu ili Ünye ilçesinde bulunan Çakmaklar Gıda, BRCGS,IFS,ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerine uygun olarak, yüksek teknoloji ve kapasite donanımlı entegre tesislerinde,naturel ve işlenmiş olan fındığı yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda tüketiciyle buluşturmaktadır.

Müşterilerimize saygımız, işimize saygımız bizi sektörümüzde yeni yatırımlara sevketmeye devam etmekte ve bu da müşterilerimize daha iyi hizmet getirmektedir.

Sosyal Sorumluluk

Globalleşen dünyamızda ,teknolojik gelişmelere de bağlı olarak üretim teknikleri değişmiş ,rekabet artmış, şirketler de farklılık arayışına girmiştir. Bu anlayış dünya da tüketimin artmasına, kaynakların hızla azalmasına, doğanın kirlenmesine ve bozulmasına yol açmıştır. Bu durum beraberinde bazı sorunları getirmektedir.

Şirketimiz olarak biz;

Doğal kaynakların ve çevrenin korunmasında sorumlu davranmayı,

Gereksiz, bilinçsiz kaynak kullanımındaki israfı önlemeyi ve tüketimini en aza indirmeyi,

Tüm faaliyetlerde kanun ve yönetmeliklere uygun davranmayı,

Bireyler olarak üzerimize düşen sorumluluk ve çevreye duyarlılık konusunda tüm çalışanlarını bilinçlendirmeyi,

Çevreyi korumak ve insanlarımıza fayda sağlamak adına yapılacak faaliyetlerde bulunmayı ilke edinmiş bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Vizyonumuz

Çalışanlarımıza verilen değerle birlikte, çevreye duyarlı, üretimde kalite anlayışı ile dürüstlüğü ilke edinmiş, müşteri odaklı ve sektöründe markalaşmaya önem veren bir anlayışla amaçlarına ulaşmayı hedefler.

Misyonumuz

Üretimden, ürünlerin sevkiyatına kadar, her alanda kalite güvenlik standartlarına bağlı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir anlayışla faaliyetlerine devam eden Çakmaklar Gıda, sektöründe lider olmayı hedeflemektedir.

Rakamlarla Çakmaklar Fındık

Yıllık Kapasite ve Üretim Hacmimiz

Kırım Tesisi

30.000 Ton
Kabuklu Kırma
2.000 m²

Kapalı Alan

Entegre Tesisi

20.000 Ton

Entegre Kapasite

5.000 m²

Kapalı Alan

Fabrika Sahası

10.000 Ton

Kabuklu Depolama

7.500 m²

Açık Alan

Tesis

Tesislerimize ait görüntüler

Belge ve Sertifikalar

Sahip Olduğumuz Kalite Belge ve Sertifikaları